Дача

Розбираємося з особливостями складання теплиці з полікарбонату — нічого складного

На жаль, жителі Сибіру не можуть вирощувати всі овочеві культури у відкритому грунті, як жителі середньої смуги або півдня. Тому оптимальним рішенням є будівництво теплиці для цих цілей. Як її побудувати, які матеріали варто використовувати, що важливо знати при будівництві теплиці, я і розповім в цій статті.

Чому в Сибіру варто вирощувати в теплиці овочі

Кліматичні умови в Сибіру не дозволяють вирощувати городні культури у відкритому грунті з наступних причин:

  • з-за недостатньої кількості сонячного світла;
  • із-за сильного промерзання грунту. Грунт просто не встигає прогрітися за короткий теплий період, а заморозки наступають вже в перших числах осені;
  • з-за сильних холодних вітрів.

Саме тому я рекомендую побудувати теплицю на ділянці. Ідеальним вибором стане секційна конструкція, яка легко реконструюється при необхідності.

Конструкція теплиці з полікарбонату

Найпростіше, на мою думку, спорудити теплицю з полікарбонату арочної конструкції. Вона добре розсіює сонячні промені, забезпечуючи рослинам тривалий світловий режим. Взимку на арочної поверхні не накопичується сніг.

В якості каркаса я використовую сталеву оцинковану трубу. Вона відрізняється стійкістю до корозії і хорошою міцністю. А її оцинковане покриття надає виробу привабливий зовнішній вигляд. З’єднувати каркас стоїть Т-подібними елементами. Також можна використовувати зварювання (підходить тим, хто має і вміє працювати зі зварювальним апаратом).

Обшити металевий каркас варто полікарбонатом, який відрізняється:

  • стійкість до механічних навантажень;
  • високими світлопропускними здібностями;
  • стійкістю до негативних чинників.

Іншими словами, достоїнств у полікарбонату маса. Він відрізняється легкою вагою, простотою монтажу, доступною вартістю. До того ж, полікарбонат добре пропускає сонячні промені. Він стійкий до ударів, витримує різкі перепади температури, легко згинається і не горить.

Поетапне будівництво теплиці

Всі роботи з будівництва теплиці з полікарбонату варто почати з розмітки ділянки і влаштування фундаменту. Так як в Сибіру грунт промерзає до 3 м, фундамент необхідно робити в будь-якому випадку. Ділянка під будівництво вибирається рівний і добре освітлений.

Для облаштування фундаменту знадобляться:

  • пісок;
  • бетон;
  • арматура;
  • ємність для приготування розчину;
  • дошки для спорудження опалубки.

Підготовка до складання теплиці

Процес укладання фундаменту виглядає наступним чином:

  1. Риється котлован.
  2. Встановлюється опалубка.
  3. Споруджується піщано-гравійна подушка.
  4. Встановлюється арматура.
  5. Заливається бетон.

Через пару тижнів опалубка розбирається, і можна приступати до монтажу каркасу.

Полікарбонатні листи з’єднуються саморізами. Сам процес складання виглядає наступним чином:

  1. Збирається нижня основа.
  2. Основа кріпиться до фундаменту.
  3. У нижню частину підстави встановлюються дуги.
  4. Бічні і верхні поперечини з’єднуються і кріпляться до дуг.
  5. Встановлюються торці.
  6. Всі з’єднання затягуються і перевіряються на міцність.
  7. До нижньої основи прикручуються куточки.

Далі, можна переходити до процесу обшивки:

  1. Лист полікарбонату розрізається навпіл. Кріпиться аркуш на торець маркованої стороною, повернутим до сонця.
  2. У листі вирізаються петлі і двері.
  3. Далі, листи полікарбонату встановлюються по дугах, згинаються і кріпляться саморізами.
  4. Всі шви обробляються герметиком.

Система вентиляції

Щоб рослини в теплиці відчували себе максимально комфортно, я рекомендую зробити хорошу вентиляцію. Ручне вентилювання (з допомогою відкриття і закриття кватирки) не найефективніший. Тому я віддаю перевагу автоматичному процесу. Найкраще зробити вентиляцію за допомогою гідроциліндра. Також у теплиці варто подбати про хорошому освітленні і додатковому обігріві в холодну пору року.

Догляд за теплицею

Догляд за виробом з полікарбонату досить простий. Якщо в зимовий час року ви не будете користуватися теплицею, то після збору врожаю її варто законсервувати. Для цього з неї забираються всі садові інструменти і допоміжна техніка. Полікарбонатні листи миються зовні і зсередини господарським милом. Стики очищаються м’якою щіткою.

Продезінфікувати простір усередині конструкції можна з допомогою сірчаної шашки. Вона проникне в грунт і в усі важкодоступні місця, погубивши не тільки шкідливі мікроорганізми, але і всіх шкідників.

Як видно із усього розказаного мною, зробити теплицю з полікарбонату своїми руками досить легко і просто. Головне, правильно підібрати для неї місце, прорахувати витратні матеріали, запастися вільним часом і бажанням попрацювати.